Crossfit: Nejnáročnější trénink si zaslouží nejnáročnější vybavení

Nejúčinnější funkční trénink, to je Crossfit. Cvičení, které je hitem posledních měsíců, vám pomocí kondičních a posilovacích cviků neskutečně zlepší fyzičku. Značka Reebok pro Crossfit trénink vytvořila řadu oblečení, které podpoří každý pohyb a zefektivní cvičení.

Jaromír Jágr cvičí crossfit s činkou kettlebell

Posilovna versus Crossfit

Jaký je rozdíl mezi klasickým cvičením v posilovně a Crossfitem? Zatímco v posilovně zatěžujete na jednotlivých strojích konkrétní partie těla, Crossfit trénink cílí na celkovou kondici a cviky posilující fyzickou zdatnost. Navíc se jedná o cvičení na čas, které může trvat 3 minuty nebo půl hodiny, přičemž tří minutový trénink může být ten nejnáročnější. Trénink je stejný pro muže i pro ženy, liší se jen v množství opakování, délce a intenzitě.

Jak se cvičí?

Cvičí se převážně s vahou vlastního těla, běžnou součástí tréninku jsou tedy kliky, sedy lehy, angličáky, ale samozřejmě se využívají i klasické pomůcky jako činky, švihadla či medicimbály. Charakteristickým znakem Crossfit cvičení navíc není nablýskaná nová posilovna, ale klidně stará garáž přizpůsobená tomu nejdrsnějšímu tréninku. Crossfit zkrátka není pro žádné princezny, ale pro lidi, kteří jsou schopni si pro fantastickou kondici sáhnout při tréninku na dno sil.

Červené boty Reebok Crossfit Nano 2.0

Aby byl Crossfit trénink o něco lehčí, připravila značka Reebok jedinečnou řadu oblečení, které je určeno právě pro tento drsný trénink. Najdete zde oblečení z materiálů s technologií PLAYDRY, které sají pot a odvádí ho pryč od pokožky, čímž vás udrží i při velké námaze v suchu. Oblečení je navíc ušito tak, aby švy a spoje nedráždily pokožku, materiál byl prodyšný a zároveň tělo obepínal a dopřával mu tak potřebnou podporu.

V čem je obuv na Crossfit tak specifická?

Naprosto specifická a technologiemi nabitá je Crossfit obuv. Najdete zde například vzpěračské Crossfit boty R Crossfit Lifter. Ty mají na rozdíl od klasické vzpěračské obuvi flexibilní špičku a lze s nimi dělat dřepy či výpady s těžkými vahami. Velmi pevná je naopak patní část boty a nártu dodává pevnost páska na suchý zip přes nárt. Samozřejmostí je pak prodyšnost boty.

Další unikátní obuví jsou i Crossfit boty specializované na šplh Reebok Crossfit Nano. Ty mají speciální povrch ve střední části boty, který díky technologii ROPEPRO neklouže a poskytuje při šplhu potřebnou podporu. Podrážka je navíc téměř stejně silná na patě jako na špičce, což dodává potřebnou stabilitu při zvedání těžkých vah během tréninku.

Chystáte se opřít do Crossfit cvičení naplno? Pak si u nás pořiďte crossfitové šortky, trička, ponožky, tílka, kšiltovky, rukavice, legíny či propracované Crossfit boty a soustřeďte se už jen na váš výkon.


Sdílejte tento článek: