Velké kroky velké značky

Kořeny celosvětově známé značky Reebok sahají až do 19. století. A to díky nadšenému sportovci Josephu Williamu Fosterovi, který dal vzhled prvním běžeckým tretrám.

Foster žijícímu v Boltonu v Anglii se snažil zdokonalovat svou běžeckou obuv, tak aby maximálně využil výkon podaný na běžeckých tratích. A tak jednoho dne na svou běžeckou obuv připevnil hroty a vyrobil úplně první tretry. Ostatní běžci byli z jeho nápadu tak nadšeni, že si brzy zřídil rodinnou výrobnu na tuto obuv. Vyrobená obuv zprvu nesla název Foster's shoes.

1900

Foster Deluxe Spike

V této rodinné manufaktuře se mu podařilo vyrobit obuv nesoucí název Foster Deluxe Spike, tento model obuvi se dočkal u ostatních sportovců také velké obliby a na dalších 50 let vyřadil ostatní konkurenční obuv zcela do pozadí a to nejen na domacím trhu ale i za oceánem.

1958

Původní logo značky Reebok

V roce 1958 synovec zakladatele Robert Foster navrhl pro jejich firmu jednodušší a mnohem výstižnější název. Nechal se inspirovat rozměrem malou ale nesmírně hbitou jihoafrickou gazelou Reebok. Od té doby nese tento podnik místo Foster's shoe název Reebok.

1979

Běžecké boty Reebok

Značku Reebok jako takovou se podařilo proslavit Paulu Firemanovi, jenž původně obchodoval s outdorovým oblečením a vybavením. Na jedné mezinárodní výstavě narazil na obuv Reebok a ihned se pro ni nadchl. V roce 1979 se rozhodl zakoupit licenci na prodej této obuvi na severoamerickém trhu. Na tomto trhu pak představil několik párů běžecké obuvi Reebok.

1982

Růžové boty Freetyle Hi

V roce 1982 přichází Reebok na trh s kotníčkovou obuvi Reebok Freestyle určenou na aerobik. Tato ryze dámská obuv byla představena ve stejnou chvíli, kdy byly položeny základy tehdy novému druhu cvičení – aerobiku. Ruku v ruce se obuv FreeStyle Hi a aerobik stávaly stále více populárnější.

Reebok Freestyle Hi se provádí v základní černé a bílé barvě, které jsou nejčastěji užívány při aerobiku. Ovšem dvakrát ročně se začátkem nové kolekce vyjdou na trh nové barevné varianty. Tyto modely jsou naopak nošeny jako módní městská obuv. Boty Freestyle tedy nejsou vhodné pouze na aerobik a fitness, ale vyrazíte s nimi do společnosti a stanou se oblíbeným módním doplňkem.

1989

Boty Reebok Pump

O sedm let později Reebok vyvíjí technologii Reebok pump, která je použita u kotníčkových tenisek. Tato legendární technologie funguje na principu pryžové pumpičky mající podobu basketbalového míče. Pumpička je umístěna na jazyku boty a při jejím stisku obuv přifouknete do optimální velikosti tak, aby vám obuv perfektně obepnula chodidlo v nártu. Díky tomu obuv lépe sedí na noze a chodidlo je naprosto stabilní.

Obuv byla propagována nejznámnějšími tvářemi soutěže NBA, taková reklamní kampaň vzbudila obrovský ohlas a obuv Reebok Pump rychle mizela z prodejních pultů. Dnes jsou boty Pump využívany nejen v basketbalu a jiných sportovních odvětvích, ale pro svůj retro vzhled přešly i do módní kolekce Classic.

Oblečení Reebok

1990

Do roku 1990 se značka Reebok soustředil pouze na výrobu obuvi a na neustálém technickém zdokonalování. Po tomto roce však Reebok spouští i výrobu sportovního oblečení. V roce 1995 se značka Reebok poprvé probojovala i na trh do České republiku a v roce 2007 se zde spojuje se společností adidas.

2008

Hokejové brusle Reebok

Rebook se také snaží důkladněji zaměřit i na jiný druh sportu a vsází na hokej, v tomto oboru je velice úspěšná. Od roku 2008 rozšiřuje svůj sortiment o produkty z hokejové divize. Reebok oslovuje Český svaz ledního hokeje a slaví úspěch. Dostává do spojení s českou národní reprezentací a značku Reebok obléká na ledě 9 týmů české hokejové extraligy. Dostává své místo i v ostatní evropských zemích jako je Finsko, Švédsko, Rusko a Slovensko a v neposlední řadě se stává partnerem snad nejznámější světové soutěže NHL.

2009

Boty Reebok Easytone

Od roku 2009 Reebok slaví úspěch s technologií EasyTone, není žena, která by neznala revoluční obuv Reebok EasyTone. Reebok prostě jen respektoval přání všech žen – mít lepší postavu – a vymyslel technologii pomáhající tvarovat dolní polovinu těla při pouhé chůzi. Podrážka obuvi Reebok Easytone je vybavena dvěma vzduchovými polštářky, které při chůzi způsobují nepatrnou nestabilitu, svaly přirozeně tuto nestabilitu vyrovnávají a tak více pracují a více tvarují. Čím více chodíte, tím více posilujete.

2010

Boty Reebok Zigtech

I běžci si u Reeboku přišli na své. Rok 2010 sebou přináší Reebok ZigTech. Obuv vás upoutá už svým zjevem a technologie? Takzvaná cik-cak podrážka tlumí při běhu náraz paty na zem, navíc energii vytvořenou při dopadu na zem zužitkuje a vyšle ji podél jednotlivých vln podrážky. Při odrazu pocítíte s jakou lehkostí budete dosahovat svých cílů.


Sdílejte tento článek: